Il buco di Roma

0
Na rzymskim wzgórzu Awentyn znajduje się Klasztor Kawalerów Maltańskich wraz willą i kościołem Santa Maria Priorato, zaprojektowanym w XVIII wieku przez Piranesiego. Przybytek ów jest również siedzibą Ambasady zgromadzenia przy Stolicy Apostolskiej, a od 1869 cieszy się niezależnością terytorialną.

W bramie wejściowej znajduje się charakterystyczny, drobny otwór, rozmiarami przypominający dziurkę od klucza. Nazywa się Buco di Roma (dosł. rzymska dziurka) i przyciąga całkiem sporo turystów, ale tylko tych lepiej poinformowanych. Ja zostałam na miejsce doprowadzona przez znajomego mieszkańca Wiecznego Miasta.

Przyłożywszy oko do Buco di Roma widzimy park z aleją porośniętą odpowiednio przyciętymi krzewami, a na jego krańcu widnieje panorama z kopułą Bazyliki św. Piotra w Watykanie.
Po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej, dwa razy w tygodniu, można zwiedzić klasztor wraz z kościołem.

Buco di Roma

Piazza dei Cavalieri di Malta,

Rzym

Tel.: + 39 06 6710 72311

A presto!

Ania

P.S. Do zobaczenia „Pod Słońcem Italii”, także na na Facebooku oraz na Instagramie i w grupie Zakochani w Italii.


📌 W ramach Rome City Pass możesz zarezerwować bilety „omiń kolejkę” do Bazyliki św. Piotra, bezpłatny wstęp do Koloseum, Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej, transfer z dowolnego lotniska (Ciampino lub Fiumicino), dzienny bilet na autobus Hop-on-Hop-off, 20% zniżki na rozmaite atrakcje, w tym rejsy – np. rejs Hop-on-Hop-off i rejs po Rzymie z kolacją, wycieczki rowerowe po Rzymie i bilety do muzeów – np. do Galerii Borghese. W ramach Rome City Pas możesz również skorzystać z 20% zniżki na wycieczkę do Wenecji, Florencji, Pompei i na wyspę Capri.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here