Media kit

MEDIA KIT


„Bez górnolotnych zdań o miłości do Italii i bez banalnych zachwytów nad pizzą lub makaronem. Oczami pasjonatki archeologii o kraju gdzie zabytek znajduje się niemal na każdym kroku, a historia, krajobraz, zwyczaje i ludzie mienią się nieskończoną gamą kolorów.”


W skrócie:


Media kitOpiniotwórczy blog o Italii:

Blog powstał w 2012 roku po to, aby dzielić się moimi włoskimi doświadczeniami z polskim czytelnikiem. Opowiadam o historii, kulturze, sztuce i zwyczajach panujących na półwyspie Apenińskim. Opisuję rozmaite miejsca, które zwiedziłam, a jednocześnie staram się pokazać włoski lifestyle. Jeden z działów poświęcony jest kuchni. Wyjaśniam w nim, że nie sprowadza się ona jedynie do makaronu i pizzy. Stawiam na enogastronomię: doskonałe wina, piwa rzemieślnicze i lokalne produkty, które stanowią niewyczerpane dziedzictwo kulturowe Włoch. Za cel obrałam sobie popularyzację miejsc w jakich waloryzuje się środowisko i naturę. Z drugiej strony, będąc po studiach archeologicznych, często odwołuję się do Italii rzymskiej i przedrzymskiej. Znajdziecie na blogu posty poświęcone m.in. wybuchowi Wezuwiusza z 79 roku n.e., Paestum w Kampanii, grobom etruskim w toskańskiej Maremmie, Etrurii i Wielkiej Grecji, a także Nuovo Egizio (Muzeum Egipskie w Turynie), czy Grotom Katullusa w Sirmione. Zdarza mi się poruszać kwestie językowe, opisując np. podstawowe zwroty, które sprawią, że zaczniesz mówić po włosku, albo prezentując zasady prawidłowej wymowy nazw włoskich potraw i win. Podsumowując, Pod Słońcem Italii ukazuje Włochy we wszystkich odcieniach. Od 2014 roku w podróżach po Italii niestrudzenie towarzyszy mi mój mąż Damiano, fotograf i autor większości zdjęć publikowanych na blogu. Często są z nami również dwa urocze pieski. Od 14 miesięcy zwiedzamy Włochy w towarzystwie naszej malutkiej córeczki Franceschi.


 Kim jestem?

Wszystko zaczęło się od dziadka – architekta, który przez wiele lat rysował rekonstrukcje dla włoskich misji archeologicznych. Potem pojawili się włoscy znajomi, intensywna nauka języka, studia archeologiczne i w końcu moja przygoda z Mediolanem. Na imię mam Ania. Fascynuje mnie wszystko co nieznane, lubię minimalizm w architekturze, czyli „less is more”, styl art déco, lubię dobrą muzykę oraz dobre wino. Kolekcjonuję gadżety zakupione w muzealnych sklepach. Paznokcie zazwyczaj maluję na czerwono, kibicuję drużynie Napoli.


Co mnie wyróżnia?

Po raz pierwszy znalazłam się we Włoszech ponad 30 lat temu i od tamtej pory zobaczyłam spory kawałek Belpaese. Na blogu piszę tylko i wyłącznie o miejscach które znam, w których byłam, dlatego na chwilę obecną nie znajdziesz tutaj kilku południowych regionów. Zagoszczą one na stronie w niedalekiej przyszłości. Przez 3 lata mieszkałam w samym centrum Mediolanu. Miałam wtedy niepowtarzalną okazję do odkrycia wielu sekretów tego często niedocenianego miasta. Pod Słońcem Italii jest jednym z nielicznych blogów pisanych po polsku i po włosku. Mocnym punktem są piękne zdjęcia autorstwa mojego męża i teksty dostarczające wiedzy merytorycznej.


 Target i czytelnicy:

Target —> Podróże do Włoch na własną rękę, podróże w gronie rodziny, przyjaciół, z dziećmi lub z psem, miejsca nietuzinkowe, a nawet ekskluzywne.

Czytelnicy —> Przeciętny czytelnik bloga pochodzi z Warszawy (na 6 miejscu uplasował się Mediolan!), ma od 25 do 44 lat, jest w 45,85% kobietą i 54,15 mężczyzną, lubi aktywnie wypoczywać oraz dobrze zjeść, interesują go podróże i zabytki, niekoniecznie szuka produktów low cost.


Statystyki (lipiec 2021):

  • 26.5 unikalnych użytkowników
  • 42.6 wyświetleń stron
  • Wskaźnik Trust Flow wynosi 15, Citation Flow wynosi 31, wskaźnik Domain Authority wynosi 22

 Media społecznościowe:

Facebook: 8.320 + obserwujących

Instagram: 1780 + obserwujących


Liczby:

Liczba postów na blogu: 774, zdecydowana większość została napisana po polsku i po włosku

Liczba komentarzy: 647

Filmik z naszymi zdjęciami z Wenecji opublikowany rok temu w serwisie YouTube osiągnął liczbę 5.500 + wyświetleń


Jestem autorką 2 ebook’ów:

przewodnika „Mantua włoska stolica kultury 2016. Kulturalny i enokulinarny przewodnik po Mantui i Sabbionecie”, który powstał dzięki udziałowi w press trip „Educational per tour operator e Workshop UNESCO. Mantova e Sabbioneta patrimonio Mondiale dell’umanità, 7-8.11.2015” (szczegóły niżej)

kulinarnego “World Pasta Day Pięć: przepisów na makaron” jaki opublikowałam z okazji Światowego Dnia Makaronu.

Jestem współautorką:

Ebooka “Polki w Italii polecają: Włochy mało znane” gdzie piszę na temat Lombardii.

Kalendarza Polskich Blogerek mieszkających we Włoszech na 2017 rok, stworzonego z inicjatywy i zrealizowanego przez Anetę, autorkę bloga Hello Calabria. Pod Słońcem Italii – włoskie przygody patronuje miesiącom luty i maj.


 Moje artykuły znajdziesz na innych portalach:

 

 

Francuskie ciasto czekoladowe

i inne

 

Cuda świata: Palmyra

Legenda powstania panettone

Mediolan i jeziora TOP 10

#iorestoacasa (ja zostaję w domu), czyli co powiedziałabym samej sobie, gdybym mogła cofnąć czas o kilka dni. Apel z serca Lombardii.

 

Włochy: kalendarz najciekawszych wydarzeń 2018

 

 


 Dostarczam wiedzy:

Szkic o Grotach Katullusa w Sirmione stał się źródłem informacji dla autora portalu Imperium Romanum, który stworzył artykuł Niesamowite Groty Katullusa. Restauracja Nolio na podstawie mojego posta napisała artykuł Tradycyjne Panettone od Nolio, a Młodzieżowy Dom Kultury Katowice cytuje ten sam tekst we wpisie JA-TY-MY OBYWATELE EUROPY – poznajmy legendy i baśnie europejskieHistoria Spritz’a została przytoczona na blogu Polka w Tyrolu.


 Wyróżnienia:

45 miejsce na 578 najlepszych blogów podróżniczych w Polsce pod względem widoczności w Google w 2020 roku (oba raporty TUTAJ).

3 miejsce w zestawieniu “Top 10 blogów o Włoszech według Rainbow”

57 albo 67 miejsce – w zależności od sposobu liczenia – na 500 najlepszych blogów podróżniczych w Polsce pod względem widoczności w Google w 2019 roku (oba raporty TUTAJ i TUTAJ).

Pod Słońcem Italii zajmuje 73. miejsce na 500 najlepszych blogów podróżniczych w Polsce pod względem widoczności w Google w 2017 roku.

Pod Słońcem Italii znalazł się w finale konkursu Nagroda Literacka im. Leopolda Staffa w kategorii media.

Najlepszy Blog o Włoszech 2015

 

 

 


Współpraca z włoską blogosferą:

Pod Słońcem Italii na innych blogach:

Inni blogerzy i autorzy stron na Facebooku gościnnie na Pod Słońcem Italii:

Inne blogi o Pod Słońcem Italii:


 Wywiady ze mną:

Radio TOK FM: Włochy w kwarantannie: “Wracam do korzeni”

Polskie Radio Czwórka – Nie na-żarty (14.08.2021 Lasagne)

Co słychać w Aninie: Anna Klara Otwinowska – bellissima ze świdermajera

Polacy we Włoszech: Trydent-Górna Adyga jest regionem o wiele bardziej uporządkowanym od reszty kraju


 Zaufali mi:

Radio TOK FM – podcast Włochy w kwarantannie: “Wracam do korzeni”

Polskie Radio Czwórka – Nie na-żarty (14.08.2021 Lasagne)

Tasteaway najpopularniejszy blog podróżniczo-kulinarny w Polsce (szczegóły TUTAJ).

współpracowałam m.in. z Ethos, organizatorem wydarzenia “Kulturalny weekend”,

 

 

 

Wydawnictwami Czarne, Rebis, Albatros, Literackim, Novae Res, Lignea, PWNDwie Siostry i Znak.

 

z portalem Omio (szczegóły współpracy tutaj i tutaj)

 

 

 

a także z profesjonalnym sommelierem Emilio Naso, który udzielił mi obszernego wywiadu dotyczącego sekretów wina (część I  – Jak zostać sommelierem, część II – Winny świat, część III – Słownik wina oraz włoskie wina na świecie) i który regularnie doradza mi kwestiach związanych z winem.

i z włoską artystką, tworzącą biżuterię i sandały ze szkła z Murano Susanna Martini – Włoszka, która robi sandały zdobione szkłem z Murano.

 

 

 

W styczniu 2019 roku dostałam zaproszenie do “Pytania na śniadanie”, żeby porozmawiać o Wenecji.


Press trip:

 W listopadzie 2015 na zaproszenie władz miast Mantua oraz Sabbioneta (Lombardia) wzięłam udział w „Educational per tour operator e Workshop UNESCO. Mantova e Sabbioneta patrimonio Mondiale dell’umanità, 7-8.11.2015”, tj. w programie mającym na celu promocję dziedzictwa kulturowego, turystyki oraz kuchni regionalnej obydwu miast tworzących wspólnie jeden obiekt UNESCO. Efektem tego projektu jest seria postów opublikowanych na blogu w ramach cyklu „Mantua włoska stolica kultury 2016”, jak również darmowy przewodnik w formie eBooka „Mantua włoska stolica kultury 2016. Kulturalny i enokulinarny przewodnik po Mantui i Sabbionecie”


Możliwość współpracy:

Interesują mnie rozmaite formy współpracy, jednak każdą propozycję rozpatruję indywidualnie. Ważne jest, aby wpisywała się ona w profil mojego bloga oraz w ducha takiej Italii, jaką staram się przekazywać czytelnikom. Nie publikuję gotowych materiałów i nie przekazuję moich tekstów na inne portale. Jestem natomiast otwarta na szeroko pojętą promocję Włoch, ich dziedzictwa kulturowego, a także na prawdziwe „made in Italy”.

Napisz do mnie korzystając z zakładki KONTAKT lub wyślij maila na adres: podsloncemitalii@gmail.com