O mnie

O mnie

Wszystko zaczęło się od dziadka – architekta, który przez wiele lat rysował rekonstrukcje dla włoskich misji archeologicznych. Potem pojawili się włoscy znajomi, intensywna nauka języka, studia archeologiczne i w końcu moja przygoda z Mediolanem. Na imię mam Ania. Fascynuje mnie wszystko co nieznane, lubię minimalizm w architekturze, czyli “less is more”, styl art déco, lubię dobrą muzykę oraz dobre wino. Kolekcjonuję gadżety zakupione w muzealnych sklepach. Paznokcie zazwyczaj maluję na czerwono, kibicuję drużynie Napoli. Autorem większości zdjęć na blogu jest mój mąż Damiano.

Blog powstał po to, aby dzielić się moimi włoskimi doświadczeniami z polskim czytelnikiem. Opowiadam o historii, kulturze, sztuce i zwyczajach panujących na półwyspie Apenińskim. Opisuję rozmaite miejsca, które zwiedziłam, a jednocześnie staram się pokazać włoski lifestyle. Jeden z działów poświęcony jest kuchni. Wyjaśniam w nim, że nie sprowadza się ona jedynie do makaronu i pizzy. Stawiam na enogastronomię: doskonałe wina, piwa rzemieślnicze i lokalne produkty, które stanowią niewyczerpane dziedzictwo kulturowe Włoch. Za cel stawiam sobie popularyzację miejsc w jakich waloryzuje się środowisko i naturę i które nie koniecznie opływają w luksusy. Z drugiej strony, będąc po studiach archeologicznych, często odwołuję się do Italii rzymskiej i przedrzymskiej. Znajdziecie na blogu posty poświęcone m.in. Paestum w Kampanii, grobom etruskim w toskańskiej Maremmie, zwyczajom pogrzebowym w Samnium, Etrurii i Wielkiej Grecji, a także Nuovo Egizio (Muzeum Egipskie w Turynie). Ostatnimi czasy poruszyłam nawet kwestie językowe, opisując siedem zwrotów, które sprawią, że zaczniesz mówić po włosku. Podsumowując, POD SŁOŃCEM ITALII ukazuje Włochy we wszystkich odcieniach.

Chcesz ze mną współpracować? Odwiedź zakładkę Kontakt.

białe tło

© 2012-2019 podsloncemitalii.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody podsloncemitalii.pl zabronione