Współpraca, czyli wspólnie promujmy Włochy!

Współpraca z blogiem “Pod Słońcem Italii”

Cześć jestem Ania. O czym piszę?

Blog Pod Słońcem Italii powstał po to, aby dzielić się z czytelnikami moimi włoskimi doświadczeniami. Piszę z pasją o miejscach, o kulturze, o sztuce, o tradycjach, języku, dialektach, kuchni i lokalnych produktach oraz o winie, wrzucam głównie zdjęcia, których autorem jest mój mąż Damiano. Stawiam po pierwsze na rzetelność, co najlepiej oddaje hasło, które wymyśliłam w momencie, kiedy założyłam bloga:

„Bez górnolotnych zdań o miłości do Italii i bez banalnych zachwytów nad pizzą lub makaronem. Oczami pasjonatki archeologii o kraju gdzie zabytek znajduje się niemal na każdym kroku, a historia, krajobraz, zwyczaje i ludzie mienią się nieskończoną gamą kolorów.”

Na blogu znajdziesz opisy miejsc, notki historyczne, obyczajowe, przepisy, enokulinaria, czyli doskonałe wina i lokalne produkty, osobiste rekomendacje, a także rekomendacje moich włoskich znajomych, wywiady z ciekawymi postaciami związanymi w jakiś sposób z Italią, włoskie książki, w końcu wszystko to co dotyczy szeroko pojętej archeologii półwyspu Apenińskiego.

Co mnie wyróżnia?

Po raz pierwszy znalazłam się we Włoszech ponad 30 lat temu i od tamtej pory zobaczyłam spory kawałek Belpaese. Na blogu piszę tylko i wyłącznie o miejscach, które znam i w których byłam, dlatego na chwilę obecną nie znajdziesz tutaj kilku południowych regionów. Zagoszczą one na stronie w niedalekiej przyszłości. Przez 3 lata mieszkałam w samym centrum Mediolanu. Miałam wtedy niepowtarzalną okazję do odkrycia wielu sekretów tego często niedocenianego miasta. Niemal wszystkie teksty urozmaicam pięknymi zdjęciami autorstwa mojego męża.

Współpraca:

O dotychczasowych projektach czytaj w MEDIA KIT.

MOŻLIWOŚĆ WSPÓŁPRACY:

Interesują mnie rozmaite formy współpracy, jednak każdą propozycję rozpatruję indywidualnie. Ważne jest, aby wpisywała się ona w profil mojego bloga oraz w ducha takiej Italii, jaką staram się przekazywać czytelnikom. Nie publikuję gotowych materiałów i nie przekazuję moich tekstów na inne portale. Jestem natomiast otwarta na szeroko pojętą promocję Włoch, ich dziedzictwa kulturowego, a także na prawdziwemade in Italy”.

Napisz do mnie korzystając z zakładki KONTAKT lub wyślij maila na adres: podsloncemitalii@gmail.com