Bardolino

0
Bardolino 1

Bardolino znajduje się na wschodnim wybrzeżu jeziora Garda i jest oddalone od Werony o 30 km. To bez wątpienia jedna z ważniejszych miejscowości leżących nad jeziorem. Okoliczny krajobraz cechują moreny na których uprawia się winorośl i drzewa oliwne. Z tej pierwszej produkuje się czerwone wino Bardolino i różowe wino Chiaretto, z tych drugich wytłacza się znaną i cenioną na całym świecie oliwę z oliwek. Bardolino jest miejscem idealnym zarówno dla tych, którzy stawiają na relaks, jak i dla preferujących aktywny wypoczynek. Okolica nie rozczaruje amatorów dobrej kuchni.


Jeśli planujesz dłuższy pobyt nad jeziorem Garda, najprawdopodobniej będziesz chciał odwiedzić okoliczne miasta. Garda Lake Day Pass to Milan, Venice & Verona zawiera bilet kolejowy z Peschiera del Garda do Mediolanu, Wenecji lub Werony, albo miejsce parkingowe w jednym z tych miast. Pozwoli Ci na ominięcie kolejki do mediolańskiej katedry i do Pałacu Dożów, daje możliwość zobaczenia większej liczby atrakcji, dzięki wycieczce autobusem/rejsowi Hop On Hop Off z przystankami przy najważniejszych punktach i 20% zniżki na bilety do muzeów i inne przyjemności.


Romański kościół uznawany w rejonie jeziora Garda za dzieło sztuki. Na jego ścianach znajdują się dobrze zachowane freski z XII wieku.

KOŚCIÓŁ SAN ZENO

Jeden z piękniejszych kościołów włoskich, sięgających epoki Karolingów i jedna z nielicznych budowli, która przetrwała trzęsienie ziemi jakie nawiedziło okolice Werony w 1117 roku.

MUSEO DELL’OLIO D’OLIVA

Muzeum przedstawia historię oliwy – produktu, który wyjątkowo silnie charakteryzuje Śródziemnomorze. Olio d’oliva extra vergine Garda D.O.P. ma łagodny smak, tak bardzo różny od oliwy wytłaczanej w środkowej i południowej części Włoch.

CIEKAWE WYDARZENIA:

LA PESCA A TAVOLA INCONTRA IL BARDOLINO CHIARETTO – 25 czerwca 2017 będzie można skosztować wino Chiaretto w połączeniu z brzoskwiniami. Doskonały pomysł na rozpoczęcie kalendarzowego lata.

GARDA CLASSIC CAR SHOW – parada starych samochodów z kierowcami ubranymi w stroje z epoki odbędzie się w Bardolino 2 lipca 2017. Start o 18:30.

APERITIVO SOTTO LE STELLE – aperitif pod gwiazdami z finalnym pokazem fajerwerków organizowany jest zawsze na początku sierpnia. W tym roku przypada na dzień 8 sierpnia.

FESTA DELL’UVA E DEL VINO – przez pięć dni, od 28 września do 2 października 2017, odwiedzający Bardolino będą mieli szansę na spróbowanie regionalnych dań i wina oraz na poznanie lokalnych producentów.

WINO:

Strada del vino Bardolino D.O.C. to szlak długi na 80 km, wzdłuż którego znajdują się wytwórnie win oferujące możliwość degustacji i zakupu własnych wyrobów. Charakteryzuje go przepiękny krajobraz z zamkami, wytwornymi willami, klasztorami i gospodarstwami agroturystycznymi.

Jeśli chcecie kupić dobre wino, polecam Wam piwnicę Guerrieri Rizzardi, produkującą wina przy użyciu bardzo małej ilości cukru. Musujące Fior di Rosa smakuje znakomicie!

COTYGODNIOWY TARG (MERCATO):

Raz w tygodniu w każdym włoskim miasteczku odbywa się targ, na którym można znaleźć stragany z lokalnymi produktami i wyrobami rzemieślniczymi pochodzącymi od małych producentów. Do typowych produktów z okolic jeziora Garda zalicza się delikatna oliwa z oliwek extra vergine D.O.P. (olio d’oliva extra vergine Garda D.O.P.), trufle, wina Bardolino Classico D.O.C. i Bardolino Chiaretto D.O.C. Classico, Valpolicella, Amarone, Nosiola, Bianco di Custoza, Lugana, Garda, Vino Santo Trentino, cytrusy, likiery cytrusowe i ryby słodkowodne. Targ w Bardolino odbywa się w czwartki, rozpoczyna się on z samego rana, a kończy w południe.

 

 

Do zobaczenia „Pod Słońcem Italii”, także na na Facebooku oraz na Instagramie @podsloncemitaliiblog.

Bardolino 2

Bardolino 3

Bardolino 4

Bardolino 5

Bardolino 6

Bardolino 7

Bardolino 8

Bardolino 9

Bardolino 10

 

Bardolino 12

Bardolino 13

Bardolino 14

Bardolino 15

Bardolino 16

Bardolino 17

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here