Stresa – perełka jeziora Maggiore

0
Stresa

Każdy Mediolańczyk wie, że w 40 minut dojedzie do Como, w 45 minut do Stresy położonej nad lago Maggiore, a w 50 minut do szwajcarskiego Lugano. Pobliskie jeziora są miejscem, gdzie szuka się odskoczni od codzienności i świeżego powietrza, którego w mieście bardzo brakuje. Są też skupiskiem eleganckiej architektury i zakątkami zdominowanymi przez piękne pejzaże i łagodny klimat. Począwszy od końca XVII wieku, aż do momentu rozkwitu transportu kolejowego (ok. 1830 roku) malownicze jeziora stanowiły obowiązkowy przystanek podczas Grand Tour europejskiej arystokracji. Później stały się jednym z ulubionych kierunków dla masowej turystyki. Panie i Panowie, dzisiaj otwiera przed Wami swoje bramy klimatyczna Stresa.

Do Stresy każdego roku docierają miliony turystów. O pięknie miasteczka stanowią zabytkowe wille, eleganckie hotele w większości zaprojektowane w stylu secesyjnym i otoczone zielenią, urocza promenada biegnąca wzdłuż jeziora i widoki na Wyspy Boromejskie. Stresę założono w X wieku, w wieku XV przeszła pod panowanie rodu Viscontich, po nich nastali Boromeusze. Przez całe lato tutaj i w innych miasteczkach położonych nad jeziorem Maggiore odbywa się Stresa Festival. Jest to jeden z ważniejszych festiwali dedykowany muzyce klasycznej, jakie odbywają się na świecie.

Ja dzisiaj zapraszam Was na krótki spacer po Stresie, będący efektem naszej kilkugodzinnej ucieczki od mediolańskiego smogu i upiornej duchoty, charakterystycznej dla letnich miesięcy.

A presto!

Ania

P.S. Jeśli spodobał Ci się ten wpis albo masz jakieś pytanie, zostaw pod tekstem komentarz. Jeśli byłeś w Stresie, możesz podzielić się w komentarzu własnym zdjęciem stamtąd. Pamiętaj też, że czekam na Ciebie na Facebooku oraz na Instagramie. Jestem tam codziennie i zamieszczam jeszcze więcej włoskich ciekawostek oraz zdjęć.

Wyspy Boromejskie

Stresa

Wyspy Boromejskie

Stresa

Stresa

Stresa

Stresa

Stresa

Stresa

Stresa

Stresa

Wyspy Boromejskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj