Peschiera del Garda | Miasto otoczone starożytnymi murami

0
Peschiera del Garda | Miasto otoczone starożytnymi murami

W 2017 roku miasteczko Peschiera del Garda razem z Bergamo i Palmanovą zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyróżnienie zawdzięczają imponującym fortyfikacjom weneckim, sięgającym czasów między XV a XVII wiekiem.

Obwarowana Peschiera pełniła rolę łącznika między Wenecją, a najbardziej wysuniętymi na zachód terytoriami podległymi Republice Weneckiej, rozpościerającymi się za rzeką Mincio. Twierdza ma pięcioramienny plan. W obrębie murów znalazła się część mieszkalna położona na trzech połączonych wyspach, a także Canale di Mezzo. Kanał jest odgałęzieniem rzeki Mincio przystosowanym do żeglugi począwszy od czasów rzymskich.

Mury obronne okalające Peschierę zbudowano na początku XV wieku. Stanowiły część kompleksu wojskowego razem z nasypami ziemnymi i bastionami. Konstrukcja miała zapewnić skuteczną ochronę mieszkańcom miasta. Naprawdę warto wybrać się na spacer wzdłuż imponujących wałów i podziwiać rozciągające się z nich widoki, w tym panoramę jeziora Garda.

Peschiera del Garda obok Desenzano del Garda jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Niedaleko przebiega autostrada A4. W mieście znajduje się dworzec kolejowy, na którym zatrzymują się niektóre pociągi Frecciarossa i ITALO Treno. W pobliżu leżą porty lotnicze w Bergamo i w Weronie. Za miastem rozpościerają się wyłożone żwirkiem plaże. Swój początek ma w okolicach Peschiery kilka atrakcyjnych ścieżek rowerowych, w tym jedna prowadząca do Mantui, inna z Lazise do Bardolino. Na północ od miasta stoi Wodny Park Rozrywki Gardaland.

Na koniec zapraszam Cię nie tylko nad Gardą, ale również do moich mediów społecznościowych. Na Facebooku i na Instagramie @podsloncemitaliiblog jestem codziennie i zamieszczam jeszcze więcej ciekawostek, zdjęć i Włoch!

A presto!

Ania

Peschiera del Garda

Peschiera del Garda Peschiera del Garda Peschiera del Garda Peschiera del Garda

Peschiera del Garda

Peschiera del Garda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here