Pizzeria Naturale: tutaj zjesz w okolicy Bosco Verticale [Mediolan]

0
Pizzeria Naturale: tutaj zjesz w okolicy Bosco Verticale [Mediolan]

Zwiedzając Mediolan, warto poznać jego najnowocześniejsze oblicze. Mam na myśli dzielnicę Porta Nuova i wieżowce Bosco Verticale, które swego czasu opisałam w tym artykule. Miejsce jest atrakcyjne przez cały rok. Poza współczesną architekturą, w okolicy znajdują się bary, restauracje i sklepy, plac zabaw dla dzieci, siłownia pod otwartym niebem i sporych rozmiarów oczko wodne. Wiosną i z początkiem lata wszędzie kwitną kwiaty polne, w upalne dni każdy może się zrelaksować na miejskiej plaży. Rozrywek nie brakuje również jesienią i zimą. A jeśli śledzisz w mediach społecznościowych najbardziej wpływową influencerkę, pewnie wiesz, że mieszka tutaj Chiara Ferragni. Może akurat zdarzy Ci się na nią wpaść? Wracając jednak do prozy życia, w pewnym momencie najprawdopodobniej zacznie doskwierać Ci głód. Z odsieczą przyjdzie zlokalizowana pod samym Bosco Verticale Pizzeria Naturale.

Pizzeria Naturale: tutaj zjesz w okolicy Bosco Verticale [Mediolan]

Lokal wpadł mi po raz pierwszy w oko sześć lat temu, kiedy byłam w ciąży. Uwagę przyciągała stylizowana na zabytkową fasada i współczesne wnętrze. Przestudiowanie menu tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że chcemy tutaj zjeść. No i zjedliśmy raz, drugi, kolejny. Wizytówką knajpy jest mąka, a właściwie mąki kupowane w niedużych młynach. Poza nimi właściciele stawiają na najlepszej jakości produkty mleczne i naturalne drożdże. Ciasto rośnie nie krócej niż 24 godziny. Ja nie zajmuję się krytyką kulinarną, niemniej jednak dobrą pizzę rozpozna każdy, kto trochę jej w życiu popróbował. Przez te wszystkie włoskie lata jadłam pizzę z niejednego pieca. Były lepsze lub gorsze, jednak tym, co liczy się najbardziej, jest lekkość ciasta. Placek nie powinien dawać uczucia sytości na cały dzień, a po skończonym posiłku nie powinno się odczuwać wzmożonego pragnienia. Pizza w Pizzerii Naturale zdecydowanie jest lekkostrawna. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to do ilości kiełbasy. Pizzaiolo poskąpił mężowi. A może jest wegetarianinem i chciał przekazać ukrytą wiadomość? Moja Marinara Naturale była jak trzeba: sos pomidorowy, czosnek, pomidorki i oregano zrobiły porządną robotę.

Zostaje kwestia cen. Po pierwsze jesteśmy w Mediolanie, po drugie oni naprawdę wykorzystują składniki wysokiej jakości i ich nie marnują. To musi kosztować. Osobiście uważam 8 € za Marinarę w tymże lokalu za uczciwą stawkę. W karcie, poza pizzą znajdują się też inne dania: antipasti, primi, secondi i oczywiście dolci. Wino oferują butelkowane lub na kieliszki, piwo jest w butelkach, albo beczkowe.

Pizzeria Naturale
Via G. De Castillia 24, Mediolan
www.pizzeria-naturale.it

Spodobało Ci się? Podaj ten artykuł dalej! A ja jak zawsze czekam na Ciebie na Facebooku i na Instagramie. Znajdziesz tam więcej ciekawostek, więcej zdjęć, po prostu więcej Włoch!

Alla prossima!

Ania

Pizzeria Naturale: tutaj zjesz w okolicy Bosco Verticale [Mediolan]

Pizzeria Naturale: tutaj zjesz w okolicy Bosco Verticale [Mediolan] Pizzeria Naturale: tutaj zjesz w okolicy Bosco Verticale [Mediolan]

Pizzeria Naturale: tutaj zjesz w okolicy Bosco Verticale [Mediolan] Pizzeria Naturale: tutaj zjesz w okolicy Bosco Verticale [Mediolan] Pizzeria Naturale: tutaj zjesz w okolicy Bosco Verticale [Mediolan]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj