Jezioro Como: 9 pięknych punktów widokowych

0
Jezioro Como: 9 pięknych punktów widokowych

Jezioro Como najprościej opisać jako wynurzające się z wody Alpy, bujne lasy, kameralne plaże i średniowieczne miasteczka. Tę część Lombardii wyróżniają przepiękne i zapadające głęboko w pamięć zakątki, sprawiające, że okolica jest znana na całym świecie. Można ją podziwiać, decydując się na objechanie akwenu, możne zwiedzić tutejsze wille, wybrać górski trekking lub zobaczyć z bliska zapierające dech w piersiach miejsca nazywane alpejskimi tarasami. Dzisiaj pokażę Wam 9 punktów widokowych rozpościerających się na region, które są piękne absolutnie o każdej porze roku.

 BRUNATE: ALPEJSKI TARAS

Brunate leży 500 m nad Como. Miejscowość słynie z secesyjnych willi. Często opisuje się ją jako alpejski taras, gdyż w pogodne dni widać stąd cały zachodni pas Alp, a także Nizinę Padańską. Atrakcją jest kursująca z Como kolejka linowa, chociaż do Brunate dociera również kręta i niewygodna droga.

Jezioro Como: 9 pięknych punktów widokowych

CASTELLO DI VEZIO: TWIERDZA LONGOBARDÓW GÓRUJĄCA NAD JEZIOREM

Castello di Vezio otacza jeden z najbardziej wysuniętych na północ kontynentu gajów oliwnych. To nie tylko doskonały punkt widokowy, ale również ruiny twierdzy należącej do Longobardów. Z głównej wieży zamku widać Varennę, jezioro Como i Bellagio.

Jezioro Como: 9 pięknych punktów widokowych

TORRE BARADELLO: STRAŻNICA COMO

Torre Baradello jest pozostałością średniowiecznej twierdzy obronnej wybudowanej na południe od Como na wzgórzu o tej samej nazwie. Na szczyt prowadzi ścieżka biegnąca przez Parco Spina Verde, a z wieży rozpościera się fantastyczny widok.

MONTE CROCE DI MUGGIO: SPACER Z WIDOKIEM

Nietrudny szlak prowadzi na szczyt Monte Croce di Muggio, gdzie stoi ogromny krzyż. Widać stamtąd jezioro Como, a w pogodnie dni również Monte Rosa. Góra nie jest zalesiona, co sprawia, że dodatkowo można podziwiać przepiękne zachody słońca.

SANTUARIO DELLA MADONNA DEL GHISALLO: SANKTUARIUM KOLARZY

Santuario del Ghisallo to nie tylko piękna panorama na jezioro, ale również wyjątkowa historia, która zaczyna się na początku XX wieku. Wówczas miejsce stało się punktem odniesienia dla rowerzystówamatorów i profesjonalistów. Od strony Bellagio prowadzi stroma i kręta droga. Po II Wojnie Światowej Madonna del Ghisallo została wybrana patronką włoskich kolarzy. W kościele znajdują się setki rowerowych relikwii, a w 2006 roku otwarto Museo del Ciclismo.

Jezioro Como: 9 pięknych punktów widokowych

EREMO DEL MONTE BARRO: JEDYNY TAKI WIDOK NA LARIO

Monte Barro jest jedynym w swoim rodzaju punktem widokowym, gdzie można dostać się spacerem lub samochodem. Poza Lecco i wschodnią odnogą jeziora widać stąd, laghi di Annone, Pusiano i Alserio, wzgórza Brianzy i Monte Cornizzolo. Na terenie parku znajduje się Muzeum Archeologiczne, wewnątrz którego zgromadzono ponad 400 eksponatów wydobytych na terenie dużej osady Gotów datowanej na V i VI w.n.e.

Jezioro Como: 9 pięknych punktów widokowych

PIGRA: NAJPIĘKNIEJSZY TARAS WIDOKOWY NA PRZEDALPIU W OKOLICACH COMO

W miejscowości Pigra znajduje się najpiękniejszy taras widokowy na całym Przedalpiu w okolicach Como. Kolejka linowa wyrusza z Argegno. W kilka minut przemierzamy bajkową trasę. Z góry widać Val d’Intelvi, jezioro Como, Monte San Primo, a także środkową część jeziora: BellagioVarennę i Wyspę Comacina, Pizzo dei Tre Signori i Monte Legnone.

ESINO LARIO: PANORAMA NA CAŁĄ ŚRODKOWĄ CZĘŚĆ JEZIORA

Podążając z Varenny drogą SP 65 w kierunku Esino Lario podziwiamy zapierające dech w piersiach pejzaże. Za Perledo znajduje się punkt widokowy, z którego można dojrzeć całą środkową część jezioramiejsce, gdzie lago di Lecco łączy się z lago di Como, Castello di Vezio, Varennę, Bellagio i Tremezzo.

Jezioro Como: 9 pięknych punktów widokowych

CIVENNA: TARAS WIDOKOWY I BIG BENCH

Po drodze z Bellagio do Sanktuarium Madonna del Ghisallo znajduje się Civenna. W miejscowości wybudowano sporych rozmiarów taras widokowy. Znajdują się tutaj również szlak panoramiczny, lądowisko dla helikopterów i modna w ostatnim czasie ogromnych rozmiarów ławka, tzw. big bench.

Spodobało się? Podaj ten artykuł dalej! A ja jak zawsze czekam na Ciebie na Facebooku i na Instagramie. Znajdziesz tam więcej ciekawostek, więcej zdjęć, po prostu więcej Włoch!

Ania

Jezioro Como: 9 pięknych punktów widokowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj