Publiczne kąpieliska położone nad jeziorem Como

0
Publiczne kąpieliska położone nad jeziorem Como

Jezioro Como jest najgłębszym włoskim jeziorem i jednym z najurokliwszych w całych Alpach. Uwodzi pięknymi krajobrazami, które są inne po wschodniej i zachodniej stronie. W środkowo-południowej części akwenu znajdują się eleganckie wille (m.in. Willa Melzi d’ErilWilla Carlotta, Willa Balbianello), północna część jest natomiast niezwykle popularna wśród wind i kitesurferów. Znajduje się tam taki rarytas jak Fonte Montecchio Nord, czyli najlepiej zachowana w Europie forteca, sięgająca czasów I Wojny Światowej. Jezioro Como to również malownicze szlaki górskie i trasy rowerowe, to miejsce idealne na chwilę orzeźwienia podczas upalnego, włoskiego lata i wymarzony zakątek do spędzenia romantycznego wieczoru przy zachodzie słońca. W całej okolicy zlokalizowane są rozmaite plaże. Niżej znajdziesz wszystkie kąpieliska publiczne wraz z ich ofertą. Dodatkowo link przekieruje Cię do Google Maps, po to, żebyś mógł zobaczyć zdjęcie satelitarne wybranej plaży.

Zachodnia odnoga jeziora Como

Plaża Santa Maria Rezzonico Kąpielisko jest brukowane i pozbawione tłumów. W okolicy wieje przyjemna bryza. Obok znajduje się pomost, do którego można przycumować łódź.

Plaża w Ossuccio/Miralago Naprzeciwko Isola Comacina leży malutka plaża pokryta żwirem. Bez problemu da się stąd dopłynąć na niewielką wyspę.

⛵️ Plaża w Pianello W Calozzo, na uboczu ukryta jest plaża brukowana. W okolicy wieją silne wiatry, dlatego to miejsce jest idealne do uprawy wind i kitesurfingu.

⛵️ Plaża w Domaso W okolicy Domasco znajdziesz jedno z największych kąpielisk, położone w północnej części jeziora Como. W sezonie jest tutaj bardzo tłoczno. Miejsce najlepiej odwiedzić przed południem, kiedy powiewa lekka bryza, a jezioro nie jest wzburzone. Po południu zaczyna wiać “Breva“, czyli wiatr sprzyjający uprawie żeglarstwa. Dzięki obecności drzew miejsce jest zacienione. Barów należy szukać na pobliskich kempingach.

Plaża w Dongo Spokojna plaża pozbawiona jest niestety zaplecza sanitarnego. Można za to skorzystać z oferty pobliskich kempingów, gdzie oprócz barów, znajdują się również wypożyczalnie sprzętów sportowych.

Plaże Lenno W okolicy miasteczka Lenno znajdują się dwa publiczne kąpieliska. Pierwsze leży u stóp Willi Balbianello i pokryte jest żwirkiem. Drugie – trawiaste – przylega do przystani.

Wschodnia odnoga jeziora Como

⛱? Plaża Lecco – Orsa Maggiore: Tutaj zastaniesz piaszczysty brzeg. Istnieje możliwość wypożyczenia leżaków, parasoli, kajaków i rowerów wodnych. Okolica jest popularna wśród narciarzy wodnych, natomiast przy plaży leży przystań, do której można przybić łodzią.

Plaża Abbadia Lariana – Pradello: Kąpielisko leży kilka kilometrów za Lecco. Plaża jest piaszczysta i komfortowa. Niedaleko znajduje się duży parking samochodowy, a stacja kolejowa oddalona jest o 5 minut drogi spacerem.

⛱♿️ Plaża Abbadia Lariana – Parco Chiesa Rotta: W tej okolicy plażę porasta trawnik. Przy kąpielisku znajduje się bar, przebieralnie i toalety. Można wypożyczyć leżaki i parasole. Miejsce posiada udogodnienia przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Plaża Abbadia Lariana – Poncia: Kolejna plaża porośnięta trawą, wyposażona w przebieralnie i prysznic.

♿️ Plaża Bellano – Oro: Bez problemu można się tutaj dostać koleją zarówno z Lecco, jak i z Mediolanu. Plaża jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Plaża Colico: Plaża w Colico jest trawiasta. Na miejscu znajduje się bar. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do uprawy wind i kitesurfingu.

♿️ Plaża Dervio: Tę plażę również porasta trawa. Jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale brakuje zaplecza sanitarnego. Na pobliskim kempingu znajduje się bar.

⛱? Plaża Oliveto Lario – Onno: Leży naprzeciwko Mandello del Lario, jet szeroka i pokryta żwirem. Krystaliczna woda wpływa na jej popularność. Plażowicze mają do dyspozycji bar, toalety i prysznic, mogą wynająć leżaki i parasole. Miejsce jest przyjazne dla psów. Obok zlokalizowano przystań dla łodzi.

? Plaża Varenna – Olivedo – Malpensata/Bau Bau Beach: Jedyna plaża położona nad jeziorem Como, dostępna dla psów bez smyczy i bez kagańca.

Alla prossima!

 

 

P.S. Jeśli spodobał Ci się ten wpis albo masz jakieś pytanie, zostaw pod tekstem komentarz. Pamiętaj też, że czekam na Ciebie na Facebooku oraz na Instagramie. Jestem tam codziennie i zamieszczam jeszcze więcej włoskich ciekawostek oraz zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here