Zakupy w Mediolanie – zapamiętaj te adresy

1
Zakupy w Mediolanie - zapamiętaj te adresy

Zawsze dziwi mnie widok turystek buszujących w mediolańskich sklepach należących do sieciówek. Niewtajemniczonym wyjaśniam, że chodzi o takie marki jak np. Zara, Mango, czy Massimo Dutti. Nie rozumiem sensu kupowania rzeczy, które bez problemu można nabyć we własnym kraju. W tym artykule nie znajdziesz adresów outletów czy second-handów, sprzedających markowe i oryginalne ubrania, buty i akcesoria. Podpowiem Ci natomiast dokąd pójść na zakupy w Mediolanie, żeby za przyzwoite pieniądze uzupełnić braki w garderobie.

Zakupy w Mediolanie - zapamiętaj te adresyUBRANIA

Libero Milano jest sklepem, który poza Mediolanem znajdziesz również w kilku innych lombardzkich miastach, a także w Weronie, Piacenzy, Parmie, Novarze i Alessandrii. Marka powstała w 1989 roku i jest skierowana zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Stawia na nieformalną klasykę, która podąrza za aktualnymi trendami. W Libero kupisz garnitur, sukienkę i stroje casualowe, a także niezbędne akcesoria. Od lat jesteśmy wiernymi klientami. Mój mąż ubrał się u nich nawet na własny ślub.

www.liberomilanonegozi.it

BUTY

Swoje buty często kupuję u Mauro Leone. To firma o rodzinnych korzeniach, która od początku istnienia posiada siedzibę w mieście Biella (Piemont). Markę wyróżnia oryginalny design i dopracowane szczegóły. Sklepy Mauro Leone znajdziesz w Mediolanie w centrum miasta – przy Via Torino, Corso di Porta Ticinese i przy Via San Pietro all’Orto, koło Corso Vittorio Emanuele.

www.mauroleone.com

Zakupy w Mediolanie - zapamiętaj te adresy

W jednej z bocznych uliczek odchodzących od Corso Vittorio Emanuele znajduje się sklep Superga. Wiem, że buty włoskiej marki można kupić w Polsce, nie ma jednak w naszym kraju tak imponującego butiku. Jeśli zatem podobnie jak Chiara Ferragni, Jeniffer Aniston, czy Emma Watson jesteś fanem unikalnych trampek, zapisz koniecznie mediolański adres.

www.superga.com

Zakupy w Mediolanie - zapamiętaj te adresyBIŻUTERIA

W dzielnicy Brera jest taki sklepik, przed którym zatrzymują się zarówno turyści, jak i mieszkańcy miasta. Kolorowa, ale bardzo stylowa wystawa przyciąga wzrok. Gwarantuję Ci, że podziwiając witrynę, wpadniesz po uszy. Oryginalna biżuteria wykonywana jest przez urodzoną w Argentynie Laurę Kretschel. Malutkie dzieła sztuki kosztują więcej od tego, co znajdziesz w sieciówkach. Jestem jednak zdania, że warto mieć w domu jakiś niepowtarzalny element biżuterii. Poza tym La Hormiga tak samo, jak każdy inna marka dwa razy w roku organizuje wyprzedaże.

www.lahormiga.net

Zakupy w Mediolanie - zapamiętaj te adresyCIĄŻA

Przyszłe matki mają w Mediolanie kultowy sklep. Mieści się on w dzielnicy Brera. Witryna Pietro Brunelli jest częstym powodem westchnień przechodzących tędy Włoszek, które wyobrażają sobie z ciążowym brzuszkiem. Jeśli zatem zdarzy Ci się odwiedzić Mediolan w błogosławionym stanie, wybierz się na zakupy pod ten adres.

www.pietrobrunelli.it

Masz w planach większe zakupy we włoskiej stolicy mody? Listę największych outletów, znajdujących się w okolicach Mediolanu znajdziesz TUTAJ.

Alla prossima!

 

 

P.S. Jeśli spodobał Ci się ten wpis albo masz jakieś pytanie, zostaw pod tekstem komentarz. Pamiętaj też, że czekam na Ciebie na Facebooku oraz na Instagramie . Jestem tam codziennie i zamieszczam jeszcze więcej włoskich ciekawostek oraz zdjęć.

1 KOMENTARZ

  1. Nie do końca się zgadzam -sieciówki o których wspomniałaś nawet w Polsce są różnie zaopatrywane i często w Olsztynie nie ma tego co w Gdańsku -tak wiec nie dziwi mnie zwiad LO tych sklepach za granica (a i ceny …..bywają różne) TamaraT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here