EATALY

0
EATALY

Dwa miesiące temu na listę miejsc obowiązkowych do odwiedzenia w Mediolanie dołączył Eataly, czyli włoski concept store promujący śródziemnomorską enogastronomię. Marka powstała w 2007 roku w Turynie, dzięki połączeniu sił drobnych producentów makaronu, oliwy, wina, wody, mięsa, wędlin i sera pochodzących z północny kraju. Dzisiaj jest obecna nie tylko w największych włoskich miastach, ale także w Stanach Zjednoczonych, w Japonii, Dubaju i Turcji. Nadrzędnym celem Eataly jest zaoferowanie produktów najwyższej jakości za przystępne ceny, co jest możliwe dzięki bezpośredniej współpracy z dostawcami. Polityka firmy stawia na promocję włoskiego stylu odżywiania przy wykorzystaniu produktów pochodzących z całego rejonu śródziemnomorza w myśl zasady, że dobra kuchnia jednoczy i powinna być dostępna absolutnie dla każdego.

W Eataly można zjeść, bo istnieją tutaj bary i restauracje o różnorodnych profilach, istnieją też cukiernie, a na miejscu wypiekany jest chleb i produkuje się sery oraz makaron. Można się dużo nauczyć o sztuce gotowania i picia, zarówno podczas warsztatów dostępnych dla każdego, jak i obserwując krok po kroku proces produkcji jedzenia. Naturalnie można kupić wszystko co dotyczy kuchni, a więc najlepszej jakości arykuły, książki i poradniki z zakresu gastronomii, a także sprzęt gospodarstwa domowego z najwyższej półki. Dla zamaskowania poczucia bazarowego gwaru podczas wizyty w Eataly klientom towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez młodych artystów.

Niedawno we włoskim “Vanity Fair” ukazał się artykuł, który miał na celu sprawdzenie jak się mają reklamowe hasła o dostępnych cenach wysokiej jakości produktów do rzeczywistości. Dziennikarz wybrał się na zakupy, które miały pozwolić na przygotowanie kolacji dla czterech osób. Podkreślam, że włoska kolacja składa się zawsze z przystawki, z pierwszego i drugiego dania, nie może też zabraknąć wina. Okazuje się, że w kasie zostawił  on 115, czyli 28 na głowę, co jest bardzo przyzwoitą ceną, jak na tutejsze warunki.Warto zatem zajrzeć do Eataly? Moim zdaniem absolutnie tak. Miejsce promuje dobrą kuchnię i zdrowy styl życia, a z drugiej strony mediolański concept store znajduje się w historycznym teatrze Smeraldo, miejscu bardzo miastu drogim, gdzie debiutowały takie sławy włoskiej muzyki jak Mina czy Adriano Celentano.

www.eataly.it

Ania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here