Authentico. Aplikacja, która pozwala rozpoznać produkty Made in Italy

0
Authentico. Aplikacja, która pozwala rozpoznać produkty Made in Italy

AUTHENTICO

Szczególnie poza granicami Włoch łatwo jest natrafić w sklepie na produkty sugerujące pochodzenie “Made in Italy”, ale mające z nimi niewiele wspólnego. Na pewno natknąłeś się kiedyś na podobne dziwolągi jak zottarella, pizza Guseppe (nazwa zawiera błąd ortograficzny), parmesan cheese. Wszyscy kochamy włoską kuchnię, ale ciągle za mało o niej wiemy. Wspominałam o tym TUTAJ. Poza granicami Unii Europejskiej nie istnieją żadne specjalne normy, mające na celu ochronę obcych marek spożywczych. Niestety na terenach należących do Wspólnoty również łatwo zostać wprowadzonym w błąd. Nawet 2 na 3 produkty o włoskobrzmiących nazwach mogą okazać się jedynie imitacją. Zazwyczaj oryginały i podróbki są umieszczane w tym samym miejscu, co dodatkowo utrudnia kupującemu dokonanie świadomego wyboru.

Dzięki aplikacji Authentico każdy z nas w prosty sposób może zweryfikować pochodzenie wybranego produktu. Wystarczy zeskanować kod kreskowy, aby odkryć jego proweniencję. Projekt idzie jednak o krok dalej, stwarzając producentom możliwość opowiedzenia o sobie, o tym, co wytwarzają, przybliżyć historię terytorium i wyjątkowość ich oferty. Darmowa aplikacja pozwala zidentyfikować sklepy spożywcze funkcjonujące w sieci, a także stacjonarne, znajdujących się w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania i sprzedające prawdziwe “Made in Italy”. Poza tym zawiera listę oryginalnych włoskich restauracji, a przede wszystkim uczy autentycznych przepisów z Italii.

Do pobrania w Google Play i App Store

Alla prossima!

 

 

P.S. Jeśli spodobał Ci się ten wpis albo masz jakieś pytanie, zostaw pod tekstem komentarz. Pamiętaj też, że czekam na Ciebie na Facebooku oraz na Instagramie @podsloncemitaliiblog, gdzie zamieszczam więcej ciekawostek, zdjęć i Włoch!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here