Gdzie w Mediolanie kupić dobrą babkę Panettone?

1
Gdzie w Mediolanie kupić dobrą babkę Panettone?

Jeśli chodzi o Mediolan, sprawa jakości Panettone robi się bardzo poważna. Właśnie tutaj babka została wynaleziona (link prowadzący do legendy jej powstania), dlatego żaden szanujący się mediolańczyk nie postawi na świątecznym stole ciasta kupionego w supermarkecie. Należy je zamówić w cukierni, kropka. Puryści wyróżniają trzy szkoły pieczenia Panettone i od lat toczą ożywione dyskusje, dotyczące tego, gdzie można dostać najlepszą babkę.

Gdzie w Mediolanie kupić dobrą babkę Panettone?

Panettone dla ortodoksów:

Sant’Ambreus

Elegancki bar powstał w 1936 roku. Lokal jest chętnie uczęszczany o każdej porze dnia. Można tutaj wpaść na śniadanie, lunch albo aperitif. Sant’Ambreus słynie z wyrafinowanych ciast, doskonałych pralin i świątecznych wypieków, w tym Panettone. Specjalnością Sant’Ambreus jest Ambrogiotto, delikatna pralina wypełniona kremem zabaione.

Corso Matteotti 7

www.santambroeusmilano.com

Marchesi  1824

To jedna z najstarszych i najważniejszych cukierni, jakie znajdują się w mieście. Słynie z doskonałych wypieków, wyrobów czekoladowych i tradycyjnej babki Panettone. Na początku ubiegłego wieku rozszerzyła swoją ofertę i stała się również kawiarnią, a także doskonałym miejscem na tradycyjny aperitif. Historyczna siedziba z wystrojem z epoki znajduje się przy Via S. Maria alla Porta 11A.

Via S. Maria alla Porta 11A; Galleria Vittorio Emanuele II; Via Montenapoleone 9

www.pasticceriamarchesi.com

Cova

W 1817 roku Antoni Cova otworzył obok La Scali „Caffè del Giardino”. Lokal od razu stał się ulubionym miejscem spotkań ówczesnej elity. Niestety, bomby, które spadły na miasto podczas trwania II Wojny Światowej zniszczyły go doszczętnie. W 1950 roku kawiarnia została przeniesiona do nowej siedziby, znajdującej się przy Via Montenapoleone. Pasticceria Cova od początku istnienia miała kosmopolityczny charakter, ale dopiero w latach 90. ubiegłego wieku zaczęła się jej światowa ekspansja.

Via Montenapoleone 8

www.pasticceriacova.com

A gdzie jeszcze można w Mediolanie dostać dobre Panettone?

Gdzie w Mediolanie kupić dobrą babkę Panettone?

Panettone haute couture:

Armani Dolci

Via Manzoni 21

www.armanidolci.com

Klimaty tradycyjne:

Ranieri

Via della Moscova 7

www.pasticceriaranieri.it

Cucchi

Corso Genova 1

www.pasticceriacucchi.it

Peck

Via Spadari 9

www.peck.it

Nowoczesność:

Martesana

Via Cagliero 16, Via Paolo Sarpi 62, Piazza Sant’Agostino 7

www.martesanamilano.com

Vergani

Porta Romana 51

www.panettonevergani.com

Pavé

Via Felice Casti 21

www.pavemilano.com

Panettone gourmet:

Iginio Maasari

Smakosze zamawiają Panettone przez internet u jednego z największych włoskich cukierników, Iginia Massariego.

www.iginiomassari.it

Alla prossima!

 

 

 

P.S. Jeśli spodobał Ci się ten wpis albo masz jakieś pytanie, zostaw pod tekstem komentarz. Pamiętaj też, że czekam na Ciebie na Facebooku oraz na Instagramie. Jestem tam codziennie i zamieszczam jeszcze więcej włoskich ciekawostek oraz zdjęć.

1 KOMENTARZ

  1. Jak patrzy się na takie zdjęcia, to człowiek natychmiast chce się pakować i wyruszać w podróż i spróbować tych przysmaków:) Pozdrawiamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here