Pizziccheria La Grotta [Lukka] – oni karmią smacznie, lokalnie i budżetowo

0
Pizziccheria La Grotta [Lukka] - tutaj karmią smacznie, lokalnie i budżetowo

Wielokrotnie pisałam o własnych, sprawdzonych sposobach na wybór knajp, przebywając na obcym gruncie. Mój mąż ma prawdziwy talent do wyłapywania na ulicy lokalsów. Pyta ich o miejsca godne polecenia i powiem Wam, że metoda działa bez zarzutu. Często korzystam z przewodników i portalu Touring Club Italiano. Ich marka to gwarancja, jeśli chodzi o podróżowanie. Oczywiście chętnie słuchamy rad przyjaciół, czasem zdarza się, że zdajemy się na instynkt lub zdecyduje za nas los. Właśnie tak stało się podczas ostatniej wizyty w Lukce. Wycieczka była krótkim spacerem i miłym przerywnikiem po drodze do toskańskiej Maremmy. Zrobiliśmy się głodni, a Pizziccheria La Grotta po prostu wyrosła na naszej drodze. Od razu poczuliśmy, że dobrze nas nakarmią.

Miejsce ma klimat, co widać i czuć z daleka. W typowo toskańskich wnętrzach, począwszy od 1865 roku, serwowane są przysmaki lokalnej kuchni. Pizziccheria La Grotta jest ciekawa i warta uwagi również z innego powodu. Chodzi o format, jaki przyjął lokal. Od strony Piazza Anfiteatro znajduje się restauracja ze stolikami ustawionymi w środku i na zewnątrz, z drugiej natomiast działa bottega, sklep. Można u nich kupić smaczne pamiątki, drobne upominki lub jedzenie na wynos“. Oczywiście po tej stronie również zamówisz lampkę wina i inne napoje.

Bottega to świetne rozwiązanie dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem, ale chcą czegoś więcej niż posiłek w fast fodzie lub kolejna pizza al taglio i dla tych, którzy nie koniecznie mają czas na zasiadanie przy stole. W naszym przypadku Lukka była jedynie miłym przerywnikiem w dłuższej podróży. Dlatego z przyjemnością zrobiliśmy zakupy i przycupnęliśmy na ławce przed witryną, żeby napełnić brzuszki toskańskimi i włoskimi smakami: wędlinami, serem Pecorino, panzanellą, chlebem bez soli, grillowanymi warzywami i frittatą. Dania wymagające podgrzania, są podgrzewane, a jeśli poprosisz, dostaniesz sztućce i serwetki. Zapamiętajcie koniecznie ten adres!

Pizzicheria La Grotta
Via Anfiteatro 2, Lukka
www.pizzicherialagrotta.it

Spodobało Ci się? Podaj ten artykuł dalej! A ja jak zawsze czekam na Ciebie na Facebooku i na Instagramie. Znajdziesz tam więcej ciekawostek, więcej zdjęć, po prostu więcej Włoch!

Alla prossima!

Ania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj