La Burlanda – toskańska agroturystyka niedaleko Cinque Terre i Portovenere

1
La Burlanda - toskańska agroturystyka niedaleko Cinque Terre i Portovenere

W historycznym regionie Lunigiana, w którego skład wchodzi liguryjska prowincja La Spezia i toskańska Massa-Carrara i którego nazwa pochodzi od rzymskiej kolonii Luni, znajduje się przepiękna agroturystyka La Burlanda“. Otaczają ją gaje oliwne, ogromne i mocno pachnące krzewy rozmarynu, winorośle i Alpy Apuańskie. Niedaleko znajduje się urokliwe średniowieczne miasteczko Fosdinovo. Można je dojrzeć z tarasu restauracji mieszczącej się w gospodarstwie. Terytorium oferuje turystom całą masę atrakcji o charakterze kulturalnym i przyrodniczym. Alpy Apuańskie to Parco Naturale delle Alpi Apuane, znane na całym świecie kamieniołomy marmuru karraryjskiego, szlaki trekkingowe, ścianki wspinaczkowe i rozmaite jakskinie. Od strony morze znajduje się Parco Naturale Regionale di Montemarcello, ujście rzeki Magra, Golfo dei Poeti, czyli Lerici i Portovenere, a także Cinque Terre. Będąc w okolicy warto odwiedzić ruiny rzymskiej kolonii Luni, albo przespacerować się uliczkami Fosdinovo.

“La Burlanda” jest własnością rodzinną, uratowaną od powojennej rozsypki, a w ostatnim czasie odrestaurowaną. To miejsce nietuzinkowe. Właściciele żyją w zgodzie z naturą i z porami roku. Do urządzenia gospodarstwa wykorzystano przede wszystkim lokalne materiały, czyli marmur i drzewo kasztanowe. Hasłem przewodnim jest “relax a km 0”. W agroturystyce wytłacza się oliwę z oliwek, produkuje się wino i likiery, a także sery wędliny, marmolady, miód i sosy z pomidorów i innych warzyw sezonowych. Wszystko jest ekologiczne. Brakujących produktów dostarczają tylko i wyłącznie okoliczni hodowcy, rolnicy i rybacy. W “La Burlanda” po raz pierwszy zdarzyło mi się dostać w restauracji kawę parzoną moką, a nie kawę z ekspresu i wierzcie mi – czuć różnicę!

Agroturystyka dysponuje mniejszymi 3 pokojami i 2 apartamentami. Otacza ją piękny ogród, w którym nie sposób nie zapomnieć o troskach dnia codziennego. Pomyślano również o dzieciach, aranżując dla nich spory plac zabaw. Jedzenie w restauracji jest wyborne. W “La Burlanda” delektuje się lokalnymi smakołykami, podanymi na stołach z marmurowymi blatami, siedząc na tarasie, podziwiając Alpy Apuańskie i sącząc Vermentino lub Vermentino Nero. Szef kuchni za każdym razem podsyła jakiś specjał do spróbowania. Miejsce jest magiczne i zdecydowanie warte odwiedzenia.

La Burlanda znajdziecie na Booking.com. Zrobicie mi przyjemność, jeśli rezerwując, skorzystacie z mojego linka afiliacyjnego (TUTAJ). Dzięki!

A presto!

Ania

P.S. Do zobaczenia „Pod Słońcem Italii”, także na Facebooku oraz na Instagramie i w grupie Zakochani w Italii.

Agriturismo la Burlanda

Via Fabiano 6, Fosdinovo (MS)

www.agriturismolaburlanda.com

La Burlandaslow food Włochy

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

La Burlanda

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here