3 ciekawe miejsca, gdzie wypijesz w Mediolanie aperitif

0
3 ciekawe miejsca, gdzie wypijesz w Mediolanie aperitif

Facciamo l’aperitivo? Będąc w Mediolanie, przynajmniej raz usłyszysz to pytanie. Aperitif to styl życia i sposób na spędzenie wieczoru w gronie znajomych. Można zorganizować je w domu lub wyskoczyć na miasto. Jedno jest pewne – tutaj nikt nie pije na pusty żołądek. Mediolański aperitif obrósł w legendy, jest bardzo obfity i ma kolor czerwony. Alternatywę oczywiście stanowią bąbelki. Aperitif serwuje każdy, nawet najskromniejszy bar. Gdzie się wybrać, żeby było ciekawie?

SECESJA I CAMPARI: BAR CAMPARINO

Symbolem Mediolanu jest nie tylko Duomo i Fashion Week, ale także aperitivo i Campari. Bar Camparino został otwarty w 1915 roku. Był wówczas miejscem jedynym w swoim rodzaju i zrewolucjonizował kulturę aperitvu. Dzięki specjalnej instalacji hydraulicznej suterena miała bezpośrednie połączenie z barem: przez rurę cały czas płynęła zimna woda sodowa, której używa się do przygotowania drinków z Campari, przede wszystkim do Camparisoda. Bar Camparino znajduje się w Galerii Wiktora Emanuela. To kolejny punkt na secesyjnej mapie miasta.

Piazza Duomo 21, Mediolan

Il Camparino

Il Camparino

Il Camparino

Il Camparino

Il Camparino

Il Camparino

MEDIOLAŃSKA BOHEMA: BAR JAMAICA

Będąc w dzielnicy Brera, koniecznie wstąpcie do tego kultowego lokalu o ponad stuletniej tradycji. Z miejscem od zawsze związani byli intelektualiści i artyści. Kuchnia pozostaje otwarta od 9:30 aż  2:00 w nocy. Możecie wybierać między tostami, kanapkami, sałatkami, cotoletta alla milanese, a nawet focaccia di Recco. Bar Jamaica jest jednym z ostatnich miejsc w Mediolanie, serwującym aperitif w dawnym stylu.

Via Brera 32, Mediolan

Bar Jamaica

Bar Jamaica

Bar Jamaica

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ: MUZEUM POLDI PEZZOLI

Jest to najciekawsze muzeum w mieście, którego zbiory są efektem kolekcjonerskiej pasji Gian Giacoma Poldi Pezzoli i jego matki Rosy Trivulzio. Powstało w 1881 roku, w pałacu należącym do fundatorów. Gromadzi zbiory z zakresu malarstwa i rzeźbiarstwa oraz broń, szkło, zegary, porcelanę, zabytkowe meble, biżuterię i gobeliny. Zobaczycie tutaj płótna Perugina, Piera della Francesca, Sandra Botticelli, Antoniego Pollaiolo, Giovanniego Bellini, Michelangela Buonarroti, Filippa Lippi, Andrei Mantegna, Francesca Hayez, Giovanniego Battista Tiepolo, Canaletta i Lucasa Cranacha Starszego. Wśród eksponatów znajduje się niewielka porcelanowa figurka przedstawiająca króla Augusta III Sasa. Pałac stoi kilka kroków od La Scali. W czwartkowe wieczory (głównie jesienią i zimą) można muzeum zwiedzić, a na koniec wypić pyszny aperitif wliczony w cenę biletu. Szczegóły i daty tutaj.

Via Manzoni 12, Mediolan

Muzeum Poldi Pezzoli

Muzeum Poldi Pezzoli

Aperitivo Muzeum Poldi Pezzoli

Aperitivo Muzeum Poldi Pezzoli

A presto!

Ania

P.S. Jeśli spodobał Ci się ten wpis albo masz jakieś pytanie, zostaw pod tekstem komentarz. Pamiętaj też, że czekam na Ciebie na Facebooku oraz na Instagramie. Jestem tam codziennie i zamieszczam jeszcze więcej włoskich ciekawostek oraz zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj